Trzy olejki które mogą zmienić Twoje życie!



Przez ostatnie tygodnie na kwarantannie miałam ogromną przyjemność wzięcia udziału w dwóch tygodniowych kongresach z dziedziny aromaterapii. Pierwszy organizowany przez Young Living w USA gdzie codziennie publikowano 4-5 godzinnych wykładów, drugi na podobnych zasadach organizowany przez Instytut Aromaterapii Ameryki Łacińskiej na którym wykładali specjaliści z całego świata. Oba niezwykle interesujące i motywujące do działania. Dawka wiedzy którą otrzymałam wystarczy do pisania postów na długie miesiące.

Dzisiaj chciałam się podzielić bardzo ciekawym wykładem w którym przedstawiono statystyki ziół mających najlepsze wyniki w walce z chorobami płuc, grypą i przeziębieniem.
Większość z Was pewnie pomyśli..... No tak, znowu mowa o Thieves czyli słynnej mieszance Złodziei.

Nic bardziej mylnego! Dzisiaj na podium cudownie pachnące olejki :
  • drzewo herbaciane (tea tree)
  • bergamotka
  • eukaliptus globulus



Materiału trochę będzie, po prostu nie da się skrócić godzinnego wygładu w kilku zdaniach. Oczywiście nie będę tutaj tłumaczyć słowo w słowo ale chciałabym opisać w jak najprostszym języku to co  usłyszałam.

Na wstępie zaznaczam że nie jestem lekarzem i wszystko co piszę ma charakter wyłącznie informacyjny. Proszę mnie źle nie zrozumieć myśląc że chcę wykorzystać sytuację. Nie chodzi to o to żeby teraz się wszyscy rzucili na zakupy myśląc że pandemia zniknie w jeden dzień.
Zawsze promowałam zdrowy styl życia i nadal będę to robić a moim zdaniem olejki eteryczne są najsilniejszą z możliwych ram wsparcia jakie możemy sobie zafundować.

Cała informacja przedstawiona w poście jest oparta na badaniach zrobionych przez niesamowitą specjalistkę :
Lúcia Helena Lucato z Clasi Instituto de Transpessoal z Brazylii.

Lucia wpadła na genialny pomysł aby sprawdzić jakie zioła miały największy wpływ na poprawę stanu zdrowia w przypadku chorób układu oddechowego na przestrzeni czasu.
Cofnęła się w historii o prawie 100 lat żeby porównać wyniki- do 1918 roku kiedy pojawiła się najgorsza jak do tej pory pandemia Hiszpanka.

Nie będę opisywać w jaki sposób przenoszą si wirusy a zwłaszcza ten z którym mamy obecnie sytuację bo po tylu miesiącach myślę że jest to jasne.
Zdjęcie 1. z prezentacji z wykładu. Dokument przedstawiający zastosowanie eukaliptusa.

Jednym z pierwszych kroków było odnalezienie książki z "recepturami" specyfików stosowanych podczas walki z pandemią. W rozdziale z dziedziny homeopatii wspomniano o zastosowaniu gałązek eukaliptusa. Znajdowały się tam także informacje odnośnie kadzidła, lawendy, soli chininowej i kilku innych ziół.
Ważne aby zrozumieć że na badania kliniczne nad obecną sytuacją potrzeba bardzo dużo czasu. Cały ten materiał przygotowany jest na bazie roślin stosowanych na grypę.

Pod koniec 2019 roku kiedy było już wiadomo że nadchodzi wirus rozprzestrzeniający się na ogromną skale, lekarze pierwsze co zrobili zgodnie z logiką to rozpoczęli poszukiwania odpowiednich leków. Jak wszyscy wiemy leki mają czasami 1-2 składniki aktywne które mają na celu zaatakowanie problemu i doprowadzenie nas do zdrowia. Nie jest to jednak takie proste na jakie wygląda.

Aby łatwiej to było zrozumieć stworzono ciekawy wykres w którym wyszczególniono jakie cechy powinien posiadać dany specyfik na poszczególną fazę zachorowania. Był to za razem punkt który "zapalił lampkę" u naszej badaczki. Dlaczego?

 Zdjęcie 2 z prezentacji z wykładu: przedstawia fazy zarażania i stopniowe wprowadzanie leków o specyficznych właściwościach (oznaczone listkami z numerami)

Większość z Was już wie że rośliny posiadają kilkadziesiąt a nawet kilkaset komponentów chemicznych które naturalnie w nich występują. Oczywiście nie wszystkie w takiej samej skali dlatego powiedzmy pierwsze 2-3 będą tymi najważniejszymi które nadadzą np. olejkowi z eukaliptusa charakterystyczne cechy. Można powiedzieć że są to odpowiedniki składników aktywnych znajdujących się w lekach.

Strategia którą Lucia postanowiła obrać było wypisanie właściwości leków i dopasowania podobieństw w naturalnych składnikach ziół które były używane przez ostatnie 100 lat.
Po stworzeniu tabelki porównawczej  wyszczególniła te oto olejki:

-olejek z tymianku ( tymus vulgaris)
-olejek z drzewa herbacianego (melaleuca artenifolia)
-olejek z kopaiwy (copaiba officinallis)
-olejek z eukaliptusa (globulus)
-olejek z bergamotki (citrus bergamia)

Wszystkie z wymienionych mają wpływ na system immunologiczny (INMUNOESTIMULANTE)

Zdjęcie3  z prezentacji z wykładu: tabelka właściwości zaznaczonych na zdjęciu 2 i dopasowanie ich do roślin/ ziół o tych samych charakterystykach które były wykorzystywane na przestrzeni ostatniego stulecia.

Najlepszą formą zastosowania olejków zalecanym przez Luci jest wdychanie "na sucho"*. Należy uważać żeby nie dotknąć bezpośrednio twarzy ponieważ używamy stężone olejki które są bardzo mocne!

* Na chusteczkę dodajemy 2-3 krople przygotowanej mieszanki, następnie kładziemy ją na dłoniach złożonych w muszelkę i zbliżany no nosa. Zalecany czas wdychania to ok 15 minut. Powtarzanie 2-3 razy dziennie.
*ułożenie dłoni w muszelkę

Ja osobiście stosuję mieszankę tych 3 olejków codziennie.
Uważam że synergię eukaliptusa, drzewa herbacianego i bergamotki pokocha każdy.
W badaniach dodatkowo występuje tymianek- myślę że znany powszechnie na problemy z drogami oddechowymi itp. Wyciąg z tego zioła występuje w wielu syropach na kaszel.
Copaiba o niezwykle delikatnym zapachu zyskała swoje uznanie z powodu właściwości silnie przeciwzapalnych. Możecie o niej poczytać w jednym z poprzednich postów.
Bardzo interesujący olejek o którym się niewiele mówi poza granicami Brazylii oraz  rejonów Ameryki Południowej.

Olejki te są specjalne dobrane na 1 początkowa fazę w której dochodzi do zarażenia. Mogą być one zatem świetną formą zapobiegania! Jeżeli chcecie zastosować wybrane produkty u osoby poważnie chorej należy skonsultować się z lekarzem. Nie lekceważcie  sytuacji, nie chciałabym mieć tutaj nikogo na sumieniu. Nie obiecuję ani nie sprzedaję cudów :)

UWAGA: stosowanie stężonych olejków powinno być rozważne!
Jest to niesamowite narzędzie do dbania o zdrowie i będę je polecać każdemu, zaznaczam jednak że w tym przypadku "mniej znaczy więcej" i nie ma sensu dawać 10-20 kropli.
Proszę się też nie sugerować recepturami innych firm znalezionymi w internecie bo ja nie odpowiadam za stężenie produktu bądź jego jakość.
Olejków nie stosuje się u noworodków, małych dzieci oraz kobiet w ciąży.

Nie chcę już przedłużać bo tak czy tak wyszło sporo do czytania. Wymienione olejki będę niebawem opisane jeden po drugim w postach gdzie poświęcimy im uwagę indywidualnie. Tak żeby wszystko było dokładnie wytłumaczone i zrozumiałe.

Konkluzją będzie dosyć prosty wniosek. Natura która nas otacza ma wielką moc i daje nam niepowtarzalne narzędzie jakim są olejki eteryczne. Oczywiście te czyste i z najwyższej półki jeżeli chodzi o jakość bo tylko wtedy realnie posiadają wszystkie składniki terapeutyczne wytrącone podczas procesu destylacji. 1 kropla  to miliony molekuł które przechodzą do naszego organizmu. Buteleczka 15ml to ok 240-250 kropli więc wystarczy na większą część roku. Kto ma olejki Young Living to wie że wydajność produktu jest niezwykle zadowalająca.

W poście podałam tylko namiastkę informacji głównie odnośnie dochodzenia zrobionego przez Luci a nie właściwości samych olejków. Te pojawią się niedługo w kolejnych postach razem z przepisami i recepturami. Jak zauważyłaś w newsletterze można ich używać na dziesiątki sposobów o których niebawem się dowiesz.

Jeżeli jesteś zapisana do Newslettera to cudownie! Jeżeli nie to czas najwyższy! Wystarczy napisać do mnie mail z prośbą o dodanie: kontakt@olejkowelove.com
Jest to najprostsza forma dowiadywania się o wszystkich promocjach i ciekawostkach.


Jeżeli uważasz ten post za przydatny to podziel się nim proszę z najbliższymi osobami i wszystkimi którym może się on spodobać. Każdy zasługuje na miły gest w przejawie troski o dobre samopoczucie i zdrowie.
Miło mi będzie jeżeli zostawisz komentarz i podzielisz się swoją opinią. Masz już swój ulubiony olejek? 

Mam nadzieję że w najbliższym czasie dołączysz do grona miłośników olejków eterycznych.
Zapraszam do współpracy i zakupów.

Lidia



 

Źródło: wykład z kongresu Aromatica, profesor  Lúcia Helena Lucato z Clasi Instituto de Transpessoal. (tłumaczenie z języka portugalskiego i hiszpańskiego)
Informacja podawana przez wykładowcę oparta była na badaniach klinicznych z różnych instytutów dostępnych w internecie.

Komentarze

  1. świetny i przydatny wpis podobnie jak wszystkie porady. Jak zawsze Autorka w najwyższej formie :) pozdrawiam Lidzi i innych czytających

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz